Ana Sayfa Hakkımızda Haberler
 

 
önemli duyurular


*** VİZE UYARISI ***

Değerli Takkart Kullanıcıları,
 
 
Bilindiği üzere indirimli kartlarınızın tipine göre farklı geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Kartınızın geçerlilik süresini uzatmak için vize işlemi yapılması gerekmektedir.
 
 
ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN ;
 
Kartlarının geçerlilik süresi ise eğitim-öğretim yılına göre ayarlanmakta olup 2013-2014 dönemi belgesi ile indirimli Takkart’larını almış olan öğrenci ve öğretmenlerin kartlarının kullanım süreleri 31 Ekim 2014 tarihinde sona ermektedir. Bu tarihten sonra vize işlemi yapılmamış olan kartlarınızı kullanmanız mümkün olmayacaktır.
 
 
DİĞER TÜM İNDİRİMLİ KART TİPLERİ İÇİN;
 
 
Kartların son kullanım tarihi 31 Aralık 2014 dir. Vize işlemi yapılan kartların kullanım süresi vize işleminin yapıldığı tarihten itibaren bir yıl uzatılacaktır.
 
________________________________________
 
 
Süresi geçtiği için kullanılmayacak olan kartların içindeki bakiyeler kaybolmayacak veya sıfırlanmayacaktır. O yüzden “vize bayileri” bölümünden listesini görebileceğiniz noktalara gerekli evraklarla başvurarak ( Kart başvurusunda istenen evrakların aynısı ) vize işleminizi zamanında yaptırmanızı öneririz.
 
 
 
Vize tarihi geçtikten sonra kullanıma kapanan kartlar, bu tarihten sonra da vize ettirilebilir; daha önce de belirttiğimiz gibi kart kullanıma kapatıldığında kartın içindeki bakiye zarar görmemektedir.
 
 
 
Eğer indirim hakkınız sona erdiyse ( mesela mezun olup öğrencilikten çıktıysanız ), Trabzon Belediyesi Binasında bulunan Takkart servisine başvurarak mevcut kartınızın elektronik olarak kodlanmış kart tipini değiştirterek tam kart haline getirip tam tarifeden yolculuk etmeye devam edebilir, veya öğrenci kartınızı tamamen iptal ettirtip içindeki bakiyeyi yeni satın alacağınız bir anonim karta aktarabilirsiniz. Mevcut indirimli kartınızın elektronik olarak tam kart tipine programlanması işlemi için bir bedel alınmayacaktır.
 
 
İlginize teşekkür eder, iyi günler dileriz.